Pocztówki | Hot stamping

Pocztówki, karty pocztowe, widokówki, z wybranymi elementami wykonanymi metaliczną folią

Wyjątkowe i eleganckie pocztówki, karty pocztowe drukowane na wysokiej jakości papierze.  Wybrane elementy mogą zostać wykonane metaliczną folią w kolorze złotym, srebrnym lub innym z dostępnych. Jest to efekt którego nie uzyska się w normalnym druku nawet stosując farby w kolorze złotym czy srebrnym.

Jest to technika występująca pod różnymi nazwami – hot stamping, hotprint lub złocenie. Dzięki zastosowaniu tej technologii na wydrukowanych pocztówkach można umieścić elementy wykonane metaliczną błyszczącą lub matową folią.

Dostępne kolory folii: złota, srebrna, niebieska, zielona, czarna, holograficzna.

Folię umieszcza się poprzez tłoczenie na gorąco na prasie za pomocą specjalnych mosiężnych matryc, które pozwalają na odwzorowanie nawet bardzo drobnych elementów i uzyskanie wysokiej jakości końcowego produktu. Elementy wykonany metaliczną folią jest metalicznie błyszczący lub matowy w zależności od rodzaju zastosowanej folii. Efektu takiego nie można uzyskać stosując druk farbami w kolorze złotym lub srebrnym.

Podane w cenniku ceny dotyczą wykonania hot stampingu o wymiarach do 50 cm² na pierwszej stronie pocztówki. Większe powierzchnie lub hot stamping dwustronny wyceniany jest indywidualnie

Pocztówki mogą być miłą pamiątką z wakacji, informować o promocjach, mogą służyć jako kupony rabatowe lub kartki z życzeniami imieninowymi lub świątecznymi. Polecamy druk pocztówek dla hoteli, restauracji, placówek kulturalnych oraz gmin, które mogą czerpać z nich dodatkowy zysk jak i również firmom które chcą w nietypowy sposób dostarczać klientom informacje o swoich ofertach lub promocjach.

Cennik

Hot stamping jest opcją we wszystkich produktach znajdujących się w naszej ofercie. W celu sprawdzenia ceny proszę wejść na wybrany produkt i w cenniku sprawdzić koszt druku dla wybranego nakładu, formatu oraz dopłatę za hot stamping. Po zsumowaniu podanych kwot otrzymacie Państwo cenę produktu wraz z hot stampingiem

W razie potrzeby, za dodatkową opłata, nasze studio graficzne może wykonać projekt pocztówki. W tym celu należy przesłać zdjęcia, grafiki, teksty niezbędne do wykonania projektu.

Koszt projektu obejmuje przygotowanie 2-3 wersji do akceptacji oraz późniejsze przygotowanie plików do druku. Każdy projekt wyceniany jest indywidualnie, a na wysokość ceny ma wpływ stopień skomplikowania i czas jaki trzeba poświęcić na wykonanie projektu. Cena minimalna to 50 zł netto.

Pocztówki drukowane są na wysokiej jakości papierach o gramaturach 300 g, 350 g oraz  620 g, który zapewnia im elegancki wygląd oraz dużą sztywność

Kreda matowa 350 g – Wysokiej jakości powlekany papier kredowy do wydruków wysokiej jakości. Wysoka gramatura zapewnia elegancki i profesjonalny wygląd. Papier kredowy nie nadaje się na druki na których trzeba później przystawić pieczątkę ponieważ tusz będzie się rozmazywał.

Kartonic Arktica 300 g – Jednostronnie bielony kartonik. Na pocztówkach wydrukowanych na tym papierze można przystawić pieczątkę, która się nie będzie rozmazywała, łatwo się też po nim pisze długopisem.

Kartonik 620 g – dwustronnie bielony kartonik o grubości dwukrotnie większej od tradycyjnego papieru wykorzystywanego na pocztówki pozwala na stworzenie wyjątkowego produktu, który przyciąga uwagę potencjalnych klientów.

Pocztówki drukowane są dwustronnie w pełnym kolorze – CMYK/CMYK dzięki czemu nożna na nich wydrukować, bez żadnych ograniczeń kolorystycznych, znaki firmowe, zdjęcia oraz grafiki.

Drukujemy  technologii offsetowej na najlepszych maszynach dzięki czemu możemy uzyskać bardzo wysoką jakość druku bez przesunięć oraz równomierne natężenie koloru na całym arkuszu.

Foliowana jest pierwsza strona pocztówki. Do wyboru są dwa rodzaje folii

Folia błyszcząca – zabezpiecza przed szybkim zniszczeniem i warunkami atmosferycznymi oraz sprawia, że kolory są bardziej nasycone.

Folia matowa – sprawia, że kolory są mniej żywe w porównaniu do foliowania folią błyszczącą ale za to pocztówka nabiera elegancji, jest aksamitna w dotyku.

Folia matowa Soft Skin – sprawia, że kolory są mniej żywe w porównaniu do foliowania folią błyszczącą ale za to pocztówka nabiera elegancji, jest bardziej aksamitna w dotyku od tradycyjnej folii matowej, nie rysuje się.

Koperty z nadrukiem firmowym

Do pocztówek można zamówić koperty firmowe lub reklamowe z dowolnym kolorowym nadrukiem. Nadruk może być jednostronny lub dwustronny. Szczegółowa oferta znajduje się na stronie: nadruki na kopertach