Pocztówki | Mat + UV

Pocztówki, karty pocztowe, widokówki foliowane jednostronnie matową folią z wybranymi elementami pokrytymi błyszczącym lakierem UV

Tradycyjne pocztówki, karty pocztowe drukowane w różnych formatach na wysokiej jakości papierze. Pierwsza strona jest foliowana matową folią a wybrane elementy (grafika, zdjęcia, logo) mogą zostać polakierowane błyszczącym lakierem UV. Matowe foliowanie sprawia także, że pocztówki są eleganckie i aksamitne w dotyku a miejscowe lakierowanie, wyróżnia polakierowane elementy.

Pocztówki mogą być miłą pamiątką z wakacji, informować o promocjach, mogą służyć jako kupony rabatowe lub kartki z życzeniami imieninowymi lub świątecznymi. Polecamy druk pocztówek dla hoteli, restauracji, placówek kulturalnych oraz gmin, które mogą czerpać z nich dodatkowy zysk jak i również firmom które chcą w nietypowy sposób dostarczać klientom informacje o swoich ofertach lub promocjach.

Specyfikacja

Format: A6 (148×105 mm) | DL (210×99 mm) | A5 (210×148 mm)
Papier: kreda matowa 350 g
Kolorystyka: cmyk/cmyk
Foliowanie: Folia matowa +  lakier UV
Hot stamping: opcja

Cennik

Cennik druku z prawidłowo przygotowanych plików dostarczonych w formie elektronicznej. Ceny netto + 23% VAT

Druk offsetowy

NakładA6
(148 x 105 mm)
DL
(99 x 210 mm)
C5
(210 x 148 mm)
Dopłata za
hot stamping 1/0
125235 zł267 zł355 zł270 zł
250251 zł281 zł390 zł270 zł
500309 zł344 zł449 zł370 zł
1000358 zł403 zł535 zł620 zł
2000510 zł583 zł812 zł720 zł
3000683 zł785 zł1125 zł1020 zł
50001025 zł1200 zł1709 zł1120 zł

Potrzebujesz wycenę dla innego nakładu? Skontaktuj się z nami.

W razie potrzeby, za dodatkową opłata, nasze studio graficzne może wykonać projekt pocztówki. W tym celu należy przesłać zdjęcia, grafiki, teksty niezbędne do wykonania projektu.

Koszt projektu obejmuje przygotowanie 2-3 wersji do akceptacji oraz późniejsze przygotowanie plików do druku. Każdy projekt wyceniany jest indywidualnie, a na wysokość ceny ma wpływ stopień skomplikowania i czas jaki trzeba poświęcić na wykonanie projektu. Cena minimalna to 50 zł netto.

Pocztówki drukowane są na wysokiej jakości matowym papierze kredowym 350 g, który zapewnia im elegancki wygląd oraz odpowiednią sztywność

Kreda matowa 350 g – Wysokiej jakości powlekany papier kredowy do wydruków wysokiej jakości. Wysoka gramatura zapewnia elegancki i profesjonalny wygląd. Papier kredowy nie nadaje się na druki na których trzeba później przystawić pieczątkę ponieważ tusz będzie się rozmazywał.

Pocztówki drukowane są dwustronnie w pełnym kolorze – CMYK/CMYK dzięki czemu nożna na nich wydrukować, bez żadnych ograniczeń kolorystycznych, znaki firmowe, zdjęcia oraz grafiki.
Drukujemy  w technologii offsetowej  na najlepszych maszynach dzięki czemu możemy uzyskać bardzo wysoką jakość druku bez przesunięć oraz równomierne natężenie koloru na całym arkuszu.

Jest to technika dzięki której na wydrukowanych pocztówkach możemy umieścić elementy wykonane, błyszczącą lub matową folią. Dostępne kolory folii: złota, srebrna, niebieska, zielona, czarna, holograficzna.

Tłoczenie wykonuje się na gorąco na specjalnej prasie za pomocą mosiężnych matryc, które pozwalają na odwzorowanie nawet bardzo drobnych elementów i uzyskanie wysokiej jakości końcowego produktu.

Podana w cenniku cena dotyczy wykonania hot stampingu o wymiarach do 50 cm² na pierwszej stronie pocztówki. Większe powierzchnie lub hot stamping dwustronny wyceniany jest indywidualnie

Nie można stosować lakierowania UV i hot stampingu na tych samyych elementach

Pierwsza strona pocztówki pokrywana jest folią matową, która zabezpiecza pocztówkę. Foliowanie matowe sprawia, że kolory są mniej żywe w porównaniu do foliowania folią błyszczącą ale za to pocztówka nabiera elegancji, jest aksamitna w dotyku.

Wybrane elementy takie takie jak logo, zdjęcia elementy graficzne można pokryć błyszczącym lakierem UV, który wyróżni wybrane elementy. Kolory na zdjęciach i grafikach pokrytych lakierem UV stają się bardziej nasycone.

Nie zalecamy lakierowania małych elementów takich jak drobne teksty ponieważ tolerancja pasowania w przypadku lakierowania wynosi 0,5 mm. Jeżeli nastąpi przesunięcie i lakier nie zostanie idealnie spasowany  to na większych fragmentach lakierowanych nie będzie się to rzucało w oczy tak bardzo jak na drobnych tekstach.

Lakier nakładany jest tylko na pierwszej stronie zalaminowanej matową folią.

Koperty z nadrukiem firmowym w cenie czystych kopert

Do pocztówek można zamówić koperty firmowe lub reklamowe z dowolnym kolorowym nadrukiem. Nadruk może być jednostronny lub dwustronny. Szczegółowa oferta znajduje się na stronie: nadruki na kopertach